Лише третина українських біженців планують повернутися додому із Чехії

Приблизно стільки ж хочуть залишитися чи регулярно їздити в Україну, а 20% поки що не знають, як діятимуть.

Лише третина українських біженців планують повернутися додому із Чехії

37% українських біженців, які отримали візи тимчасового захисту у Чехії, планують повернутися до України. Приблизно стільки ж хочуть залишитися чи регулярно їздити в Україну, а 20% поки що не знають, як діятимуть.

Це випливає з опитування, проведеного Агентством ЄС з основних прав (FRA) у десяти країнах ЄС наприкінці серпня – на початку вересня минулого року.

Опитування включає відповіді близько 14 500 осіб. Опитування також показало, що майже 38% жінок та 45% українських біженців у Чеській Республіці на момент опитування мали оплачувану роботу. 78% респондентів у Чехії мали проблеми з тим, щоб звести кінці з кінцями.

У Чехії проживає найбільша кількість українських біженців на душу населення. За понад рік з моменту вторгнення російської армії в Україну 24 лютого минулого року Міністерство внутрішніх справ видало візи тимчасового захисту більш ніж 490 000 біженцям. Близько третини з них – діти. За оцінками МВС, 20% із них уже повернулися додому в Україну.

Точніші дані про те, скільки біженців насправді перебуває в Чеській Республіці, будуть отримані після продовження тимчасових віз на один рік. До 20 лютого зареєструвалися 230 тисяч біженців, для продовження вони мають час до кінця березня.