Литва позбавлятиме громадянства за підтримку держав-агресорів

Рішення литовських депутатів пов'язане зі справою фігуристів Маргаріти Дроб'язко та Повіласа Ванагаса.

Литва позбавлятиме громадянства за підтримку держав-агресорів

Парламент Литви ухвалив рішення позбавляти громадянства за підтримку держав-агресорів. Справа пов'язана з минулорічним виступом пари литовських фігуристів на заході, що оргаінзувала дружина прес-секретаря Кремля.

Згідно зі зміненими положеннями, литовського громадянства можуть позбавити, якщо громадянин іншої країни, який отримав його у порядку винятку, своїми діями загрожує інтересам і безпеці Литви або її союзників. Литовські ЗМІ зазначають, що громадянами країни таким чином стали понад 800 осіб, і тільки їх стосуватимуться нові правила. Частина опозиції та правових кіл критикують поправку, оскільки, на їхню думку, вона несумісна з Конституцією та міжнародним правом.

Рішення литовських депутатів пов'язане зі справою фігуристів Маргаріти Дроб'язко та Повіласа Ванагаса. У серпні минулого року литовська пара взяла участь у шоу в Сочі, організованому російською фігуристкою Тетяною Навкою, дружиною Дмітрія Пєскова. Їхній від'їзд до Росії розкритикувала влада Литви. Президент Гітанас Науседа викреслив їх зі списку нагороджених орденом Великого князя Литовського Гедиміна.

Своєю чергою спікер Сейму Вікторія Чміліте-Нільсен заявила, що виступ на цьому заході перекреслює їхні досягнення. Маргарита Дроб'язко отримала литовське громадянство в 1993 році. У її випадку нові правила працюватимуть, лише якщо вона вирішить вжити подібних дій у майбутньому, оскільки закон не має зворотної сили.

Дроб'язко і Ванагас завоювали перші в історії Литви медалі у фігурному катанні. Загалом вони брали участь у п’яти Олімпійських іграх.