Люди сплять на надувних матрацах в аеропорту - як українці зараз потрапляють до Росії

Усім доводиться проходити так звану фільтрацію - ретельну і часом принизливу перевірку.

Люди сплять на надувних матрацах в аеропорту - як українці зараз потрапляють до Росії

В'їхати до РФ українці тепер можуть лише через аеропорт Шереметьєво. Як розповіли українці «Радіо Свобода», їм усім доводиться проходити так звану фільтрацію — ретельну і часом принизливу перевірку. Спочатку треба заповнити анкету. У ній 33 питання, зокрема про політику. Закінчується анкета питаннями щодо ставлення до діяльності влади РФ та України, а також до «СВО».

Потім співробітники безпеки аеропорту та ФСБ забирають усі телефони та ноутбуки та вимагають від них паролі. Дивляться на лайки, репости та публікації у соцмережах. Зовсім „порожні“ телефони викликають у співробітників підозри та можуть призвести до додаткових перевірок чи відмови у в'їзді.

Дівчину, яка чекала в аеропорту добу, в результаті депортували через відео блогера Іллі Варламова, яке знайшли в її історії переглядів на YouTube. Зазвичай дають заборону на в'їзд від 5 років. Для тих, хто мав у телефоні небажані контакти, дають довічну заборону на в'їзд. Одну дівчину депортували через пісню „Червона калина“ у плейлисті, пише видання.

За оцінкою журналістів, у черзі на в'їзд чимало мешканців окупованих територій — їм потрібно оформити низку документів. Наприклад, щоб уникнути проблем зі своєю нерухомістю.

Учасники черги наголошують, що перевіряльників гостро не вистачає. Незважаючи на те, що, за чутками, деяких співробітників прислали навіть із Камчатки.