Мер Нью-Йорка розповів, скільки українських біженців намагаються отримати ВНЖ у США

Близько 250 тис. українських біженців намагаються облаштуватись у США, з них 13% — у Нью-Йорку.

Мер Нью-Йорка розповів, скільки українських біженців намагаються отримати ВНЖ у США

Близько 250 тис. українських біженців намагаються облаштуватись у США, з них 13% — у Нью-Йорку. Такі дані в інтерв'ю RTVI навів мер міста Ерік Адамс.

За його словами, зараз у штаті Нью-Йорк спостерігається велика проблема з розселенням мігрантів, для вирішення якої влада міста, у тому числі планує використовувати офісні приміщення як житло.

«Україна для нас відіграє важливу роль. Станом на 9 травня 2023 року, в Америці було 245 тис. заявників, які подали прохання на постійне місце проживання в США, які мають індивідуальних спонсорів. Усі ці люди втекли з України і зараз приїхали до Сполучених Штатів», - додав він.

З них, за словами мера, понад 32 тис. осіб «перебувають у Нью-Йорку, що набагато більше, ніж у будь-якому іншому американському штаті». Ці люди, додав він, найчастіше селяться в районі Бруклін, який самі жителі Нью-Йорка називають ключем від Америки.

«Вже зараз у Нью-Йорку є багато українських біженців, які беруть активну участь в економіці міста<…>У Нью-Йорку вже є багата українська громада, і ми збираємося продовжувати допомагати їй розвиватися та розширюватися. Наша адміністрація виділила значну суму деяким місцевим агентствам та організаціям, щоб вони могли допомогти українським біженцям по-справжньому асимілюватись у тутешньому суспільстві», - додав Адамс.

Нагадаємо, що 21 квітня 2022 року президент США Джо Байден оголосив про запуск програми для біженців з України Uniting for Ukraine («Об'єднуючись для України»). За допомогою неї біженці та їхні найближчі родичі, які перебувають за межами США, можуть приїхати до Америки та легально проживати на її території протягом двох років.