Молдова припинила фінансувати центри для біженців

Влада точно не знає, куди пішли всі гроші, призначені для роботи з біженцями.

Молдова припинила фінансувати центри для біженців

Уряд Молдови припинив виділяти гроші на утримання центрів для біженців п'ять місяців тому. При цьому на забезпечення комфорту українських громадян, які втекли від війни, західні партнери загалом пожертвували Молдові щонайменше 150 млн. євро. Однак влада не може точно сказати, куди було витрачено всі гроші, повідомляє TV8.

Голова Бєльц Микола Григоришин зазначив, що вже кілька місяців не отримує грошей на утримання місцевого центру розміщення українських біженців. Гроші на них муніципалітет вирішив запозичити з інших фондів. При цьому ситуація в Бєльцях ще не найскладніша. Зарплати співробітникам центру виплачуються із муніципальних фондів.

У районних центрах зарплати не видавали із грудня. У центрі у Глодянах через борги можуть відключити воду, світло та газ.

Аналогічна ситуація і в Штефанештах Флорештського району: і адміністрація центру, і працівники установи не отримують зарплат із лютого. Є у центру й заборгованості з «комуналки».

За словами міністра праці та соцзахисту Олексія Бузу, багатомільйонна фінансова допомога від Євросоюзу не достатня, щоб вирішити всі проблеми, що виникають. За словами глави уряду Доріна Речана, рішення може бути ухвалене лише наступного тижня, хоча проблема виникла близько 5 місяців тому.