МОЗ Ізраїлю виступило проти страховок для біженців з України

Фінансування медичного страхування біженців нібито завдасть шкоди інтересам ізраїльтян та створить небезпечний прецедент.

МОЗ Ізраїлю виступило проти страховок для біженців з України

Глава МОЗ Ізраїлю Моше Арбель відкрито виступив проти наміру прем'єр-міністра Біньяміна Нетаніягу фінансувати страхування біженців з України за рахунок державного бюджету на охорону здоров'я.

У понеділок, 28 серпня, Арбель надіслав Нетаніягу листа з попередженням про те, що фактичне скорочення бюджету нібито зупинить реалізацію низки програм, життєво важливих для громадян Ізраїлю, а продовження терміну дії страховки стане небезпечним прецедентом, пишуть місцеві ЗМІ.

"Я категорично заперечую проти запропонованого порядку розподілу коштів, - написав прем'єру міністр охорони здоров'я, - який призведе до урізання видатків на охорону здоров'я та завдасть тяжких збитків головним напрямам діяльності МОЗ".

Моше Арбель нагадав про те, що ізраїльська система охорони здоров'я і так ледве справляється зі зростаючим попитом на медичні послуги.

У листі міністра охорони здоров'я міститься ще одне попередження: продовження терміну дії страховки для українських біженців створить прецедент для інших груп осіб без ізраїльського громадянства, які наразі не мають права на державне медичне страхування. В Ізраїлі перебувають десятки тисяч іноземних громадян, які не мають легального статусу. Багато хто з них прибув із країн з нестабільною обстановкою та високим рівнем загрози. Від імені цих іноземців до Вищого суду справедливості (БАГАЦ) подано клопотання щодо надання права на медичну допомогу. Відповідачем за цими клопотаннями виступає МОЗ.

"Зрозуміло, в екстрених ситуаціях лікарні надають цій групі населення допомогу, не отримуючи компенсації за свої витрати, - написав міністр охорони здоров'я. - Чим більше подібних випадків, тим менше можливостей для надання послуг ізраїльтянам - при рівні витрат, що загрожує лікарням розоренням".

Нагадаємо, 17 серпня на нараді за участю Біньяміна Нетаніягу та міністра фінансів Бецалеля Смотрича було ухвалено рішення про продовження соціальної та медичної допомоги біженцям з України до кінця 2023 року. Таким чином було (принаймні формально) врегульовано проблему , яка серйозно ускладнила життя українських біженців в Ізраїлі, а також викликала критику з-за кордону та ускладнення відносин з Києвом.

Втім, реально страховки українцям поки що не повернули – лікарні відмовляють їм у лікуванні.