Муніципалітети Саксонії б'ють на сполох - розміщувати біженців більше немає де

Асоціація міст і округів федеральної землі закликала уряд протидіяти притоку мігрантів, що росте.

Муніципалітети Саксонії б'ють на сполох - розміщувати біженців більше немає де

У 2022 році Саксонія вже прийняла понад 68 тисяч біженців. Майже стільки ж мігрантів прибуло на територію федеральної землі у 2015 році, але варто врахувати, що поточний рік ще не закінчився. Муніципалітети Саксонії б'ють на сполох, пише mdr.

Місцева влада зажадала від федерального уряду термінової допомоги. Глава асоціації міст і округів Саксонії (SSG) Берт Вендше попередив, що можливості муніципалітетів федеральної землі вичерпані.

Наразі у пунктах первинного прийому в Хемніці, Дрездені та Лейпцигу знаходиться 5 218 біженців. Це означає, що зараз центри заповнені на 72%. При цьому більшість мігрантів проживає у спеціалізованих установах чи приватних будинках.

2022 року в Саксонії вже зареєстровано близько 56 000 біженців з України. Ще 12400 мігрантів прибули з інших країн. Глава SSG попереджає, що можливості муніципалітетів майже вичерпані. "Зараз викликів більше, ніж у 2015 році", - додав він.

Співробітник ради у справах біженців Саксонії Дейв Шмідтке попереджає, що ситуація для муніципалітетів продовжуватиме погіршуватися. «Найближчим часом нам доведеться враховувати ще більшу кількість вихідців із Сирії», — сказав він.

Крім того, Шмідтке підтвердив, що все більше мігрантів прибувають до Саксонії «балканським маршрутом». У зв'язку з цим, наприклад, у Лейпцигу є плани щодо відновлення роботи наметового містечка.

Представник фракції СДПН у Саксонії Альбрехт Паллас зауважив, що зростання числа біженців призвело до проблем із розміщенням так швидко, що уряду землі залишається звинувачувати лише себе. Ще у 2017 році пункти первинного прийому могли розмістити 16 000 біженців, зараз вони можуть прийняті лише 7 300 осіб.

Паллас заявив, що місця скоротили через економію. "Саксонія зробила з рятувальної шлюпки пліт", - додав він.

Представники SSG заявили, що вони не бачать з боку уряду ФРН ніякої протидії притоку біженців. Зокрема, йдеться про тих, хто прибуває «балканським маршрутом».

Представники фракції ХДС у Саксонії нещодавно закликали владу Німеччини посилити прикордонний контроль. «Передусім, це матиме стримуючий ефект», — сказав депутат ХДС Ронні Ванер.

Міністр внутрішніх справ Саксонії Армін Шустер заявив, що федеральна поліція вже посилила контроль на кордоні. При цьому політик зажадав, щоб депортація стала пріоритетнішою для уряду ФРН.