МВС Німеччини дорікнули маніпуляціям із цифрами українських біженців

Міністр заявила в інтерв'ю, що 8 із 10 біженців зараз прибувають до Німеччини з України.

МВС Німеччини дорікнули маніпуляціям із цифрами українських біженців

Керівництво опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) дорікнуло соціал-демократичному голові МВС Ненсі Фезер у маніпулюванні числом українських біженців у Німеччині. Міністр заявила в інтерв'ю, що 8 із 10 біженців зараз прибувають до Німеччини з України. Це не так, запевняють у ХДС.

Заступник керівника фракції ХДС у Бундестазі Маттіас Міддельберг підрахував на основі даних Федерального статистичного відомства, що за три місяці 2023 року з України прибули до Німеччини приблизно 81 тис. осіб. За той же період притулок у Німеччині попросили понад 80 тисяч мігрантів, переважно з Африки.

Це дало привід Міддельбергу дорікнути Фезеру в тому, що вона озвучує дані, що не відповідають дійсності. За його оцінками, кількість українських біженців радикально скоротилася цього року, а кількість мігрантів з Африки та Азії різко зросла.

Зазначимо, що у 2022 році до Німеччини прибуло 1,1 млн українців, головним чином жінки – 63%. Кількість дітей, що прибули, становила 35%, а осіб віком від 18 до 60 років – 54%. З українців, які прибули в перші три місяці цього року, жінки також складають значну частину.

Більшість же заявок на надання політичного притулку цього року надходить від громадян Сирії (близько 71 тис.), Афганістану (понад 36 тис.), Туреччини, Іраку та Грузії.