На чеських оборонних підприємствах працюватимуть тисячі фахівців з України

Робота українських інженерів та техніків на чеських військових підприємствах посилить обороноздатність України, Чехії та НАТО.

На чеських оборонних підприємствах працюватимуть тисячі фахівців з України

Чеська Республіка готова прийняти до кількох тисяч фахівців з України, які працюватимуть над спільними проектами на оборонних підприємствах країни.

Про це в інтерв'ю «Чеському Радіо» повідомив заступник міністра оборони Чехії Томаш Копечни. Він також уточнив, що запланований прийом фахівців стане результатом домовленості, досягнутої між прем'єр-міністром Чехії Петром Фіалою та президентом України Володимиром Зеленським у жовтні 2022 р. у Києві.

Томаш Копечни вважає, що робота українських інженерів та техніків на чеських військових підприємствах посилить обороноздатність України, Чехії та НАТО, допоможе розвитку чеської промисловості та збільшить бюджетні доходи.

Метою проекту є створення спільних виробничих потужностей, що дозволить українським фахівцям працювати на безпечних майданчиках у Чехії. Домовленість включає, перш за все, ремонт та модернізацію важкої військової техніки. При цьому Міністерство оборони через питання безпеки відмовилося повідомити деталі.

«Загалом я можу сказати, що на першому етапі ми зосередимося на потужностях із модернізації та ремонту, а пізніше також на виробництві важкого озброєння», – повідомив Копецький. Він уточнив, що у першому півріччі 2023 р. має розпочатися виробництво деяких ключових збройових систем та компонентів.