На кордоні Латвії та Росії українські біженці чекають у черзі по кілька діб

Люди чекають своєї черги на перетині кордону по кілька днів і сплять просто неба.

На кордоні Латвії та Росії українські біженці чекають у черзі по кілька діб

Товариство "Твої друзі" (Tavi draugi) стурбоване ситуацією на латвійському пункті прикордонного контролю у Гребенево, де в останні тижні значно збільшилася кількість українських біженців, які хочуть повернутися в Україну через РФ, але змушені довго чекати на перетин кордону. Люди чекають своєї черги на перетині кордону по кілька днів і сплять просто неба. Про це повідомляє LSM.lv.

На прикордонному пункті в Гребнево здебільшого перебувають ті біженці, які хочуть повернутися на окуповані території України. Туди можна потрапити лише через одну з країн, які мають кордон із Росією, тому люди використовують прикордонні пункти Латвії, Литви та Естонії.

У кожного є своя причина повернутися до України, але в багатьох вдома залишилися літні родичі, різні речі, про які треба подбати, чи інші причини. Люди неохоче їдуть Росією назад до України, але в них просто немає інших варіантів.

Близько місяця тому ЗМІ вже повідомляли про ситуацію на прикордонному пункті у Гребенево, де не вистачало туалетів, контейнерів для сміття.

Для надання цієї допомоги на всіх латвійсько-російських прикордонних пунктах – Гребнево, Терехово та Вієнтулі – працюють пункти допомоги товариства "Твої друзі".

Представниця товариства та керівник проекту координації прикордонних пунктів підтримки Монта Вецозола розповіла, що довгі черги утворюються через те, що всі російські прикордонні пункти, у тому числі в Литві та Естонії, працюють дуже нерегулярно, комунікація дуже повільна чи зовсім відсутня.

Прикордонний пункт у Гребнево на даний момент є найбільш завантаженим. Там люди залишаються від п'яти до семи діб. У Терехово та Вієнтулі набагато спокійніше.

Вецозола зазначила, що спочатку пункти прикордонного контролю не були нічим обладнані, тому все забезпечувало товариство — туалети, контейнери для сміття, намети, їжу, товари гігієни, воду та багато іншого.

"Ми не можемо забезпечити для 60, 70, 80, 100 і більше людей людські умови - це не є основним завданням цього проекту, і у нас просто немає таких потужностей, немає таких можливостей. На даний момент вже місяць є ця пробка, ситуація на насправді досить драматична, і люди дійсно проводять кілька діб просто неба", — заявив Вецозола.

Державний секретар Міністерства внутрішніх справ Латвії Димитрій Трофімов повідомив, що першочерговим завданням міністерства є забезпечення прикордонної процедури, що й робиться, але через дії Росії процес ускладнюється, тому люди повинні зважати на те, що їм доведеться довше чекати на цих пунктах прикордонного контролю.