Нідерланди закликають українських біженців якнайшвидше отримати підтвердження проживання

Отримати спеціальну позначку в паспорті або О-документ можна в IND.

Нідерланди закликають українських біженців якнайшвидше отримати підтвердження проживання

Уряд Нідерландів закликає українських біженців, які ще не отримали спеціальну позначку в паспорті або О-документ, зробити це якнайшвидше.

Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду, пише "Європейська правда".

"Не всі біженці з України, які підпадають під дію Директиви про тимчасовий захист, отримали від Служби імміграції та натуралізації (IND) підтвердження проживання (наклейку або O-документ). Цим він або вона може продемонструвати, що йому або їй дозволено працювати в якості найманого працівника без дозволу на роботу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що служба імміграції та натуралізації вже надала документи багатьом українським біженцям. У найближчий період і надалі можна буде отримати таку довідку про місце проживання в IND. Записатися на прийом можна через сайт IND.

"В принципі, роботодавці не порушують Закон про працевлаштування іноземних громадян, якщо вони наймають українських працівників, які ще не мають підтвердження проживання, але які законно перебувають в Нідерландах на підставі Директиви про тимчасовий захист. Ми рекомендуємо цим українським біженцям якнайшвидше отримати докази проживання та записатися на прийом для цього", - заявили в уряді.

З 1 квітня роботодавці у Нідерландах могли брати на роботу українців без отримання дозволів. Протягом цього періоду українці мали можливість оформити усі необхідні документи. Цей перехідний механізм закінчився 31 жовтня.