Німеччина виділить регіонам ще €1 млрд на біженців

Але регіони хотіли більше.

Німеччина виділить регіонам ще €1 млрд на біженців

У поточному році з федерального бюджету Німеччини буде додатково виділено €1 млрд на витрати федеральних земель, які пов'язані з прийомом, розміщенням та утриманням біженців. Про це заявив глава уряду ФРН Олаф Шольц.

Раніше цього року Берлін уже надавав владі федеральних земель на ті самі цілі додаткові €2,5 млрд. Загалом витрати на біженців, включаючи і тих, хто прибув до ФРН з України, повинні становити близько €16 млрд.

Представники федеральних земель хотіли добитися повернення до так званої динамічної системи фінансування – вона існувала у Німеччині до 2021 року. За цієї системи поточна кількість прохачів притулку у тій чи іншій землі враховувалася автоматично. Уряд ФРН не погодився прийняти цю пропозицію.

Виділений землям додатковий €1 млрд буде задіяний для цифровізації роботи місцевих відомств у справах іноземців. Гроші також спрямують на поточні потреби комун.

Зазначимо, що головна проблема для німецьких муніципалітетів нині вже зовсім не біженці з України. Там реєструють нову хвилю біженців із країн Близького Сходу.