Німеччина виступає за продовження терміну захисту українських біженців

Біженці повинні мати можливість безперешкодно перебувати в ЄС, принаймні, до березня 2025 року.

Німеччина виступає за продовження терміну захисту українських біженців

Федеральний міністр внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер висловилася за продовження статусу захисту українських військових біженців у ЄС.   «Я дуже підтримую те, що ми, як Європейський Союз, продовжуємо статус захисту біженців з України», – заявила Фезер в інтерв'ю газеті Funke Mediengruppe. Найближчим часом вона обговорить та ухвалить рішення з цього питання з іншими міністрами внутрішніх справ країн ЄС.

У середу голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Комісія запропонує розширити правила тимчасового захисту українців у ЄС. Згідно з фон дер Ляйєн, військові біженці повинні мати можливість безперешкодно перебувати в ЄС принаймні до березня 2025 року.

Директива ЄС на випадок «масового припливу» переміщених осіб була активована країнами ЄС невдовзі після початку російської агресивної війни в Україні. Востаннє термін її дії було продовжено до 4 березня 2024 року. Наступне продовження буде до березня 2025 року. Перевага цього статусу полягає в тому, що українцям не потрібно проходити тривалу процедуру отримання притулку. Крім того, вони одразу отримують право на соціальну допомогу, освіту, житло, а також дозвіл на роботу.

«Завдяки цим великим спільним зусиллям ми врятували безліч життів та виявили величезну солідарність з Україною. Ми повинні надавати цю допомогу доти, доки триває ця жахлива війна», - вважає Фезер.