Німецькі землі пропонують запровадити обов'язкові громадські роботи для біженців

Платити за них не будуть.

Німецькі землі пропонують запровадити обов'язкові громадські роботи для біженців

Декілька регіонів Німеччини пропонують своє рішення для ситуації з біженцями – громадські роботи. Відповідно до резолюції низки земель, з якою ознайомилося видання Augsburger Allgemeine, муніципалітети повинні мати можливість використовувати біженців на волонтерських громадських роботах.

«Існуючі правила мають бути змінені таким чином, щоб зобов'язання розпочати роботу виникло, як тільки працездатні біженці будуть направлені до муніципалітетів із центру первісного прийому», — йдеться у проекті.

Через нестачу робочої сили, що постійно зростає, неприйнятно, що багато біженців не можуть знайти роботу, зазначено в документі. Також землі пропонують надавати фінансову підтримку компаніям, які наймають біженців. І полегшити вихід людей на ринок праці, щоб мовні та інтеграційні курси більше не були перешкодою для початку роботи.

Цю пропозицію здебільшого підтримують землі, в яких обрано прем'єр-міністрів із партії СДПН — наприклад, Нижня Саксонія, Рейнланд-Пфальц.

Не всіх влаштовує концепція обов'язкових громадських робіт: наприклад, керуючий директор DStGB (асоціації муніципалітетів) Герд Ландсберг пропонує біженцям, які мають реальні шанси залишитися в Німеччині, відразу видавати дозвіл на повноцінну роботу і виходити на ринок праці, без перехідного періоду у вигляді волонтерської діяльності. Також Ландсберг скептично ставиться до дискусії, що біженці повинні спочатку брати участь у «соціальних роботах» як безкоштовна робоча сила.