Німецький бізнес готовий допомогти швидше працевлаштовувати українців

Мовний бар'єр знижується. Час йти працювати.

Німецький бізнес готовий допомогти швидше працевлаштовувати українців

Провідні німецькі бізнес-асоціації, профспілки й місцева влада готові підтримати швидшу інтеграцію біженців на ринку праці. Про це заявив міністр праці ФРН Губертус Гайль після зустрічі з вищими представниками федерального агентства зайнятості, бізнес-асоціацій і профспілок, повідомляє DW.

За словами міністра, важливо "залучити людей до роботи швидко і швидше, ніж це відбувалося раніше". Він зазначив, що зараз приблизно 400 тис. осіб, які мають хоча б базові знання німецької мови, доступні для ринку праці. За його словами, приблизно 200 тис. із них – це біженці з України, які пройшли інтеграційний курс або збираються це зробити.

У жовтні на тлі міграційної кризи й дефіциту кадрів німецький уряд вирішив змінити підхід до працевлаштування біженців. 18 жовтня Губертус Гайль, звертаючись до українських біженців, заявив: "Мовний бар'єр знижується. Настав час іти працювати".

19 жовтня канцлер ФРН Олаф Шольц, виступаючи в Бундестазі, торкнувся теми міграції. Він заявив, що влада країни переходить "до широкомасштабних дій" для того, щоб українці, які перебувають у Німеччині, вийшли на німецький ринок праці.