Норвегія готується прийняти 2024 року ще 40 тисяч біженців з України

Деякі комуни вже не можуть приймати біженців з України, бо не мають вільного житла.

Норвегія готується прийняти 2024 року ще 40 тисяч біженців з України

У 2024 році влада Норвегії очікує, що до країни прибудуть до 40 тисяч біженців із України.

Про це в інтерв’ю виданню "Думка" сказав Генеральний секретар Норвезької ради у справах біженців (NRC) Ян Егелланд.

За його словами, уже зараз Норвегія, де місцеве населення становить близько 5 млн осіб, прийняла 60-70 тисяч українських біженців.

"Ми очікується ще інші 30-40 тисяч, які прибудуть наступного року. Сподіваємося, що вони будуть прийняті. Сподіваємося, що вони поїдуть по всій Норвегії. Але й сподіваємося, що умови покращаться і в Україні, щоб вони не мали потреби покидати Україну. Тому що українці люблять Україну. Це красива країна, це багата країна. Але ми потребуємо захисту цивільного населення", - сказав Егелланд.

Він зауважив, що деякі комуни вже не можуть приймати біженців із України, тому що не мають вільного житла. Біженцям краще їхати не у великі, а в маленькі міста та села по всій території країни, а не тільки біля столиці.

Егелланд зауважив, що така велика кількість українських біженців, а Норвегія прийняла більше за інші скандинавські країни, пояснюється кращою системою прийому, кращими сервісами та соціальним інвестуванням.

"Але це може змінитися. Тому що багато людей приїздять із інших європейських країн до Норвегії. І тоді Норвегія говорить: ми не можемо нескінченно ефективно підтримувати усіх навколо. Я говорю, що ми маємо бути дуже щедрими до біженців, які прибувають із України. Так само, як і з інших країн. Вони не обирали це – залишити свій дім. Вони мали це зробити під тиском. І вони потребують солідарності", - сказав він.