Новий наплив мігрантів до Німеччини – цього разу не українці

Жителі західно-балканських країн тікають від суворих зим та поганих соціальних умов життя.

Новий наплив мігрантів до Німеччини – цього разу не українці

Цієї зими міста Німеччини зіткнулися з черговим напливом біженців, але цього разу це були не українці, які рятувалися від війни, а жителі західно-балканських країн, які тікають від суворих зим та поганих соціальних умов життя у своїх країнах, повідомляє euronews.

Так, у Кельні за останні місяці було зареєстровано більше мігрантів із Західних Балкан, ніж під час югославських воєн, які йшли з 1991 до 2001 року. Про це повідомила прес-аташе міста Каті Рейтер.

"Кількість людей із Західних Балкан у житлових приміщеннях Кельна перевищує 1 000 осіб. Через коливання більш точне число недоступне, - розповіла Рейтер. - Близько 40 відсотків біженців прибувають з України, а представники решти національностей становлять понад 60 відсотків. Більшість із них прибуває з Албанії".

Місто досягло своєї офіційної межі по можливості прийому біженців і навіть перевищило її на 107,23 відсотка.

Кельн не надає мігрантам з Балкан статусу біженців доти, доки вони не отримають законного статусу від імміграційної влади Німеччини, на отримання якого часто можуть піти місяці або роки. Але в місті продовжують розміщувати всіх, хто туди приїжджає, щоби боротися з бездомністю.

"Місто Кельн зобов'язане розміщувати всіх біженців, незалежно від їхньої національності та походження. Керівництво із розміщення організує міське житло відповідно до наявних житлових ресурсів, - сказала Рейтер. - Завдяки цій системі, найчастіше біженці різного походження або національності розміщуються разом. Коли житло в здебільшого заповнено біженцями з однієї країни походження, це пояснюється потребами в житлі осіб, які потребують його, або кількістю біженців, які знову прибули.

Позитивним моментом для Кельна стало те, що осінній прогноз про новий наплив українських біженців через російські атаки на критично важливу інфраструктуру країни не виправдався. Нині до міста щодня приїжджає від двох до чотирьох українських біженців.

Це допомогло місту пережити зиму, оскільки очікується, що навесні мігранти із Західних Балкан виїдуть.

"Через погані соціальні умови в країнах походження, наприклад дорожнечу опалювальних матеріалів, люди із Західних Балкан взимку їдуть до Німеччини, а навесні повертаються назад. Це повторюється щороку, - сказала Рейтер. - Як і в багатьох містах чи комунах Німеччини, розміщення біженців пов'язано з труднощами. У таких містах, як Кельн, багато людей - не тільки біженці - шукають недорогі квартири. Важко забезпечити достатню кількість місць для біженців.

У Верхній Баварії, столицею якої є Мюнхен, нині мешкає 850 мігрантів із Західних Балкан, що майже вдвічі більше, ніж торік, хоча загальна кількість прибулих невідома.

Більшість прибули - з Північної Македонії, Албанії, Косова та Сербії. І хоча нині їх небагато, зростання напруженості між двома останніми країнами може призвести до збільшення напливу мігрантів у регіон у майбутньому.