Новина про те, що в Ірландії українці призовного віку отримують повідомлення про екстрадицію, виявилася фейком

У Міністерстві юстиції Ірландії заявили, що вони ніколи не розсилали подібних листів громадянам України.

Анонімні акаунти, а також деякі користувачі мережі поширюють інформацію про те, що українці в Ірландії нібито почали отримувати повідомлення про екстрадицію, оскільки вони підлягають мобілізації в Україні. Ці публікації супроводжуються фотокопією листа, який Міністерство юстиції Ірландії нібито надіслало громадянину України, який проживає в Лімерику. У «листі» зазначено, що чоловіка буде екстрадовано до України на підставі Європейської конвенції про екстрадицію 1957 року.

Насправді повідомлення про екстрадицію військовозобов'язаних українців з Ірландії в Україну є неправдою – рівно як і підроблений «лист», який було сфабриковано.   У Міністерстві юстиції Ірландії заявили, що вони ніколи не розсилали подібних листів громадянам України.

На те, що цей «лист» є підробкою, вказують помилки в тексті, а також невідповідність його вмісту  нормам місцевого законодавства. Зокрема, у листі назва країни вказана як "Республіка Ірландія" (Republic of Ireland), що є "описом держави" (Description of the State). Назва «Республіка Ірландія» застосовується лише у випадках, коли потрібно усунути неоднозначність між державою та островом Ірландія. У всіх інших випадках (у міжнародних договорах та інших юридичних документах, у дипломатичних відносинах тощо) застосовується офіційна назва країни, закріплена в Конституції, – Ірландія.

Представник міністерства у коментарі виданню The Irish Times заявив : «Якщо хтось не впевнений у справжності будь-якої кореспонденції, яку він отримує нібито від Міністерства юстиції, він може зв'язатися з департаментом за телефоном 1800-221227. Шахрайство поширене. Воно може статися будь-якої миті. Деякі з найбільш поширених типів шахрайства включають використання підроблених електронних листів, дзвінків або текстових повідомлень від імені реальних компаній та організацій».

Наразі невідома точна кількість одержувачів цих фальшивих «листів». Невідомо також і хто стоїть за цією провокацією. Шаян Сардарізаде, журналіст BBC Verify, звернув увагу   на те, що цей «лист» поширюють у мережі переважно прокремлівські облікові записи.