- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Офіційно: 10 тисяч українців можуть залишитися без житла в Чехії
Згідно з документом Міністерства праці, від 38 000 до 50 000 осіб можуть втратити тимчасове житло з 1 липня.
Зміни в системі підтримки, які набирають чинності з 1 липня, можуть залишити близько 10 тисяч біженців без житла. Про це заявив міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан у програмі на місцевому телебаченні. Він сказав, що зараз готуються сценарії для вирішення цієї ситуації та що до роботи будуть залучені інтеграційні центри у регіонах та некомерційні організації.
Станом на 18 червня 344800 осіб з України мали візи захисту в Чеській Республіці. Згідно з документом Міністерства праці, від 38 000 до 50 000 осіб можуть втратити тимчасове житло з 1 липня.
"За моїми оцінками, це буде близько 10 000 осіб, про яких нам доведеться подбати", - сказав Ракушан.
З 1 липня біженцям, які можуть працювати, держава оплачуватиме тимчасове житло протягом п'яти місяців. Після цього вони мають платити за нього самі чи переїхати. Безкоштовне житло, як і раніше, отримуватимуть лише діти, люди похилого віку та інваліди, тобто вразливі групи населення. Віплати солідарності для людей, які розмістили новоприбулих у своїх будинках чи вільних квартирах, також припиняються з липня. Право на гуманітарну допомогу тепер матимуть лише сім'ї біженців з доходом нижче за прожитковий мінімум і вартість житла, яку уряд встановив на рівні 3 000 чеських крон на місяць на людину в зареєстрованому житлі та 2 400 крон в інших місцях.
За словами Ракушана, це необхідно для того, щоб допомогти, наприклад, біженцям передпенсійного віку, яким важко знайти роботу. Ракушан сказав, що сценарії готуються і установи готові до вирішення ситуації.
За словами Даніеля Прокопа, члена урядової Національної економічної ради, близько 70 000 біженців перебувають у пунктах тимчасового розміщення в установах по всій країні, а 40 000 – у будинках солідарності. Міністерство праці попередило, що після змін та скорочення підтримки від 38 000 до 50 000 осіб можуть втратити житло з липня, на ринку не вистачає квартир, а орендна плата висока. "Існує ризик масової нестачі житла, відтоку біженців без житла до центрів, особливо до Праги чи масового від'їзду назад до України. Ситуацію будуть змушені взяти на себе муніципалітети", - цитує документ міністерства газета "Seznam Zpravy".
На думку віце-спікера нижньої палати Яни Мрачкової-Вілдуметзової, без житла можуть залишитися навіть понад 50 000 осіб, і ця проблема ляже на міста та муніципалітети.