Опозиція Шотландії звинуватила владу у «зраді» українських біженців

Тисячі українських біженців все ще мешкають у тимчасових пунктах розміщення.

Опозиція Шотландії звинуватила владу у «зраді» українських біженців

Понад 7,5 тис. українських біженців, які прибули до Шотландії, досі перебувають у тимчасовому житлі, чекаючи переміщення в постійний дім, це викликає «сумне розчарування», заявив шотландський тіньовий міністр житла та соціальної справедливості Майлз Бріггс, пише Scottish Daily Express.

«Той факт, що так багато тисяч українських біженців все ще мешкають у тимчасових пунктах розміщення більш як через рік після того, як перший із них прибув до Шотландії, неприйнятний. Це шокуюча зрада з боку уряду [правлячої партії Шотландії] SNP, яка надто багато обіцяє і недостатньо виконує», — сказав Бріггс.

Загалом у Шотландії 23 тис. біженців з України. Їх розмістили в тому числі на двох пасажирських лайнерах і готельних номерах, кораблі розташовані в ізольованих доках і більшість приміщень на них не мають вікон, і людям, які перебувають на них, не повідомляють, як довго їм доведеться перебувати на лайнерах, що створює додатковий стрес і невпевненість, вказували у Британському Червоному Хресті.

«Уряд Шотландії надав життєво важливу допомогу людям, які рятуються від війни в Україні. Тепер він має допомагати українцям знайти безпечне, відповідне та доступне житло в Шотландії, де вони зможуть почати будувати своє життя заново», — закликали в організації.