Останнім часом до Латвії приїжджає менше українців

Українці переважно їдуть до більш благополучних країн з кращим соціальним забезпеченням.

Останнім часом до Латвії приїжджає менше українців

За останні три тижні кількість українських військових біженців у Латвії зменшилася — як кількість українських громадян, які прибувають, так і вже розміщених, заявив Латвійському радіо 22 листопада міністр внутрішніх справ Крістапс Еклонс.

"На даний момент потоки українських біженців скорочуються відповідно до військових тенденцій, і вони скорочуються вже третій тиждень поспіль, як загальна кількість розміщених українських біженців, так і кількість тих, хто прибуває, і, у свою чергу, дедалі більше людей їде", - сказав міністр.

За словами міністра, з урахуванням закликів президента України Володимира Зеленського поки не повертатися в Україну, українці переважно їдуть до більш благополучних країн з кращим соціальним забезпеченням, таких як Німеччина, та країн з активними українськими громадами.

У той же час міністр визнав, що з обережністю дивиться в майбутнє, враховуючи зиму і події в Україні.

МВС Латвії готує план розміщення українських військових біженців у наступному році. Згідно з ним, передбачувана кількість біженців, які мають бути прийняті, становить 40 000 осіб, стільки ж, скільки передбачено в поточному плані. На даний момент у Латвії зареєстровано 35 264 українців.