Як отримати тимчасовий захист у Чехії після іншої країни

У цьому випадку треба позиватися до суду.

Як отримати тимчасовий захист у Чехії після іншої країни

Чехія — чи не єдина країна (разом із Грецією, а тепер і Польщею), в якій фактично не можна змінити країну захисту. Але це працює в інших країнах Європейського Союзу. Так що, якщо ви маєте тимчасовий захист у ЧР, але потім переїдете в Німеччину, у Францію або в Іспанію, то отримаєте захист в Німеччині, Франції або в Іспанії. А захист в Чеській Республіці буде анульовано. Але повернутись назад до Чехії уже не вийде. Проте, є виключення - це питання можна вирішити через суд. Про це розповіла Вероніка Віхова, юрист офісу Омбудсмена в ЧР. 

“Рекомендуємо людям із такими проблемами звертатися до суду: аби вони подали заяву про тимчасовий захист, їм її позначать як неприйняту, потім безпосередньо з цим папером, із заявою про тимчасовий захист, вони подадуть позов. Зараз в переважній більшості випадків суди ухвалюють рішення на користь іноземців. Тому що вони також вважають, що це не відповідає європейському праву. Але, як я розумію, позов до суду є крок, якого деякі можуть боятися, тому добре зв’язатися з некомерційними організаціями, які допомагають іноземцям. Вони допоможуть зі складанням позову, роблять це безкоштовно, а при подачі позову до суду фактично не потрібно платити жодних зборів”, - розповіла вона.

Занепокоєння у людей викликає, що такий судовий процес може бути тривалим і коштувати великих грошей. Але у цьому випадку суди приймають рішення дуже швидко. Це точно не триватиме роками. Можливо процес буде 3-4-5-6 місяців. І для тих іноземців, які подаються на тимчасовий захист, це є безкоштовним.

Також є багато юристів, які надають юридичні консультації людям з України безкоштовно.