ПАРЄ ухвалила резолюцію про пенсії українцям у ЄС, але грошей поки що не буде

Резолюції ПАРЄ мають виключно рекомендаційний характер.

ПАРЄ ухвалила резолюцію про пенсії українцям у ЄС, але грошей поки що не буде

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) проголосувала за резолюцію, яка закликає до надання літнім українцям статусу пенсіонерів у країнах Європейського Союзу (ЄС). Однак, це зовсім не означає, що всі літні українці негайно почнуть отримувати пенсії в країнах ЄС.

Про затвердження відповідної резолюції повідомив член української делегації у ПАРЄ, нардеп Олексій Гончаренко ("Європейська солідарність"). "Українським пенсіонерам має бути офіційно надано статус пенсіонера у країнах Європи, де вони проживають. А відповідно вони мають отримувати пенсії у цих країнах", – переказав Гончаренко суть резолюції.

Водночас слід враховувати, що резолюції ПАРЄ мають виключно рекомендаційний характер. Крім того, право на пенсію в ЄС українці можуть отримати лише в тих країнах, з якими Україна має особливу домовленість та здійснюється обмін даними.

Крім того, навіть, будучи пенсіонером в Україні, переїхати в таку країну ЄС і отримувати там пенсію не вийде. Щоб мати право на пенсійне забезпечення в європейській державі, там потрібно отримати трудовий (страховий) стаж.

Його кількість встановлюють самі держави. Наприклад, у Німеччині потрібно   відпрацювати не менше ніж 5 років, щоб претендувати хоча б на статус пенсіонера. Щоб отримувати хоч би мінімальну пенсію в Іспанії, потрібно мати стаж роботи 15 років  та бути зареєстрованим у системі соціального забезпечення. А Італії мінімальний стаж роботи складає взагалі 38 років.

У  Польщі вимоги до стажу для українців складають мінімум 20 років для жінок та 25 років для чоловіків. Крім того, для отримання потрібне постійне проживання в Польщі.