Переважна більшість чехів вважають мігрантів та біженців загрозою безпеці країни

Найбільш значними загрозами для безпеки Чехії більшість учасників опитування назвали міжнародну організовану злочинність, тероризм та біженців.

Переважна більшість чехів вважають мігрантів та біженців загрозою безпеці країни

Центр вивчення громадської думки Чехії (CVVM) спробував з'ясувати, що громадяни вважають загрозою безпеці країни. Опитування проводилося на вулицях з 11 листопада минулого по 9 січня 2023 року серед 901 респондента віком від 15 років.

Їх попросили відповісти на наступне запитання: «Чи вважаєте ви, що будь-яка з наведених нижче груп нині становить реальну загрозу безпеці Чеської Республіки? Якщо так, то вона становить серйозну чи малу загрозу?

Найбільш значними загрозами для безпеки Чехії більшість учасників опитування назвали міжнародну організовану злочинність, тероризм та біженців.

Діяльність спецслужб іноземних держав за загрозу вважають 76% опитаних. З них 30% назвали цю загрозу серйозною та 46% – малою.

На передостанньому місці в списку опинилися іноземці, які проживають в республіці. Про те, що вони серйозна загроза, заявили 22% опитаних чехів. Ще 58% назвали чужинців малою загрозою, і лише 17% сказали, що легальні мігранти не становлять жодної небезпеки. Тобто загрозою тією чи іншою мірою іноземців сумарно вважають 80% респондентів.

За рік сприйняття чехами легальних мігрантів як загрози безпеці погіршилося.

Щодо біженців, то їхній сумарний показник виявився найвищим у рейтингу – вимушених переселенців загрозою безпеці назвали 90% респондентів. З них 41% вважає біженців серйозною загрозою, і 49% – малою.

Водночас важливо наголосити, що питання не конкретизувало, про які саме біженці йдеться. Свого піку цей показник досяг у 2015 році під час міграційної хвилі з Африки. Минулого року Чехія також зіткнулася з різким зростанням нелегальної транзитної міграції із Сирії (громадяни цієї країни масово намагалися незаконно потрапити до Німеччини через територію ЧР), що активно висвітлювалось у новинах.

В іншій частині дослідження автори попросили респондентів відповісти, які події зараз становлять загальну загрозу для Чехії (без прив'язки до безпеки). Найпопулярнішою відповіддю виявилася сировинна криза (нестача нафти, газу та інших ресурсів) – так вважають 98% опитаних. З них 73% назвали цю загрозу серйозною, і 25% – малою.

Далі розташувалися світова фінансова криза (97%), війни (90%), епідемії (90%) та природні катастрофи (88%).

Джерело