Поліція Чехії спростувала чергову брехню про українців

Користувальниця Facebook написала, що громадяни України викрадають ромських дітей.

Поліція Чехії спростувала чергову брехню про українців

Чеська поліція спростувала чергову брехню про українців, яку деякі люди чомусь поширюють у соцмережах. Цього разу користувач Facebook написала, що громадяни України викрадають ромських дітей.

«Жителі Чеської Республіки, будь ласка, бережіть своїх маленьких дітей. Українці викрадають їх. Один із останніх випадків стався у місті Рокицани – дитині вдалося вирватися з рук викрадача та втекти. Про це розповів в'єтнамець, який усе бачив. Будь ласка, розповсюджуйте цю інформацію», - написала жінка у четвер, 13 липня

Поліція провела перевірку та у вівторок спростувала цю інформацію. Жодного викрадення дітей у Рокицанах не було. Наразі слідчі з'ясовують, хто саме опублікував дезінформаційний пост.

«Ми розібралися з повідомленням про викрадення циганських дітей, які нібито мало місце, українськими громадянами в Рокицанах. Можемо запевнити громадськість, що такої нагоди не було. Зараз ми приділяємо належну увагу повідомленням у соцмережах, які були опубліковані у зв'язку із цією інформацією», - заявили у прес-службі поліції.

Нагадаємо, раніше чеські правоохоронці викрили кілька фейків про українців, які "вкидали" в соцмережі несумлінні користувачі. Так, один із них заявляв, що українці порізали ножем 11-річну дитину, а інша, що українці роз'їжджають вулицями на фургоні та нападають на всіх ромів.

Зазначимо, напруженість між українською та ромською громадами у Чехії з'явилася після червневого трагічного інциденту у Брно. Там один учасник бійки зарізав іншого – молодого рома. Очевидці та родина загиблого стверджують, що вбивцею був українець.