Поліція Праги порушила 7 кримінальних справ щодо заворушень під час спроби зірвати український прапор

Маніфестанти вимагали, щоб натомість було піднято прапор Чехії.

Поліція Праги порушила 7 кримінальних справ щодо заворушень під час спроби зірвати український прапор

Наразі поліція порушила сім кримінальних справ проти демонстрантів, затриманих перед будівлею Національного музею у Празі, повідомив президент Чеської поліції Мартін Вондрашек.

11 березня, після антиурядової демонстрації, організованої на Вацлавській площі непарламентською партією «Право Повага Професіоналізм» (Právo Respekt Odbornost – PRO), десятки протестувальників спробували проникнути в будівлю Національного музею з метою зірвати з фасаду будівлі український прапор, який був розміщений там на знак солідарності з Україною.

Маніфестанти вимагали, щоб там натомість було піднято прапор Чехії. З боку Вацлавської площі сотні демонстрантів підтримували їх вигуками «Зніміть цю ганчірку» та «Чехія – чехам».

Щоб відтіснити демонстрантів від входу, знадобилося втручання поліцейського спецназу.

Поліцейські затримали на місці 20 людей; троє правоохоронців отримали поранення. Поліція категорично заперечує звинувачення, які лунають на її адресу, що нібито вона навмисно нагнітала ситуацію.

Мартін Вондрашек повідомив, що спеціальні заходи впливу було вжито після того, як деякі демонстранти почали поводитися надто агресивно і не реагували на заклики припинити безлад. Глава МВС Віт Ракушан охарактеризував дії поліції як професійні.

З 7 порушених кримінальних справ дві стосуються незаконних закликів, які пролунали під час демонстрації. Двоє порушників підозрюються у нападі на правоохоронців, а троє – у нападі на автомобіль з українськими номерами. В останньому випадку поліція розслідує справу за підозрою у псуванні чужого майна, хуліганстві та насильницьких діях проти групи осіб.