Половина українців втратили безкоштовне житло у Чехії

Основна хвиля закриття тимчасового житла припала на липень — перший місяць, коли почали діяти суворіші правила.

Половина українців втратили безкоштовне житло у Чехії

За останні три місяці кількість українських біженців, які отримують від чеської держави тимчасове житло, скоротилося на понад 35,5 тис. осіб. Тобто майже наполовину. Це випливає із даних Інформаційної системи гуманітарної допомоги (HUMPO), повідомляє seznamzpravy.cz.

На кінець червня – а саме на 23 червня – у системі безкоштовного житла було зареєстровано 67 926 осіб. У понеділок, 18 вересня, у цій же системі було зареєстровано 32 404 біженці.

Дані також свідчать про те, що кількість осіб, які перебувають у пунктах тимчасового розміщення, стабілізується, хоч і спостерігається поступове зниження.

Основна хвиля закриття тимчасового житла припала на липень — перший місяць, коли почали діяти суворіші правила щодо того, хто має право на отримання ліжко-місця за рахунок держави. Починаючи з літа, чеська держава відшкодовує витрати після 150 днів проживання лише певним уразливим групам населення. До них належать діти до 18 років, студенти до 26 років, вагітні жінки, особи, які доглядають дитину до шести років, люди старше 65 років, інваліди та ті, хто їх доглядає. Інші мають самі платити за проживання.