Понад мільйон українських біженців уже знайшли роботу в ЄС

Єврокомісія підбила підсумки року роботи спеціального механізму тимчасового захисту для українців, які втекли від війни. Їх у ЄС 4 млн, понад 1 млн вже працевлаштовано.

 

Понад мільйон українських біженців уже знайшли роботу в ЄС

Близько 4 мільйонів українців отримали тимчасовий притулок у Європейському Союзі, з них 3 мільйонам надали тимчасовий захист ЄС у першій половині 2022 року. Понад мільйон українців, які втекли від війни, вже працевлаштовані по всій Європейській економічній зоні. Про це повідомила Європейська комісія у середу, 8 березня, на прес-конференції, присвяченій річниці ухвалення спеціальної директиви про тимчасовий захист для українців, які рятуються від війни, пише DW.

На відміну від інших категорій біженців, доступ до ринку праці для українців є безперешкодним, підкреслив віце-голова Єврокомісії Маргарітіс Шінас.

Загалом до Євросоюзу з початку повномасштабного російського вторгнення в'їхали 16 млн. українців. З них 11 млн згодом повернулися на батьківщину, ще 1 млн громадян, які втекли з України, продовжили свій шлях до США, Канади, Великобританії та інших країн, повідомила єврокомісар із внутрішньої політики Ілва Йоханссон. Вона зазначила, що ті, хто повернувся до України, ухвалили це рішення у зв'язку зі своїми зобов'язаннями на батьківщині, прагненням захищати країну, возз'єднатися із сім'єю, продовжувати бізнес та брати участь у житті України.

47 відсотків тих, хто втік до ЄС від російської агресії - жінки, 34 відсотки - діти. Майже п'ята частина всіх дітей України нині мешкають у Євросоюзі. З 1,3 млн дітей з України лише півмільйона було зараховано до шкіл по всьому ЄС, повідомив Маргарітіс Шінас. "Ми підозрюємо, що багато хто з них навчається в українських школах в режимі онлайн", - сказав він, додавши, що влада країн вивчає ситуацію, щоб дати їй оцінку. Єврокомісар закликав українських дітей навчатися у школах Євросоюзу заради інтеграції, оскільки їхня освіта в ЄС – інвестиції у майбутнє післявоєнної України, яка є кандидатом на вступ до Євросоюзу.

Ще одна проблема - надання достатньої психологічної підтримки, украй важливої для біженців від війни. За оцінками Брюсселя, необхідно вжити додаткових заходів у цій сфері, і це буде зроблено найближчими місяцями, сказав єврокомісар.

Загалом ЄС надав своїм країнам-членам 13,6 млрд євро фінансової підтримки для задоволення потреб переміщених осіб з України та перенаправив їм інші додаткові кошти на суму понад мільярд євро.

У Брюсселі запевняють, що Євросоюз готовий підтримувати Україну стільки, скільки потрібно. Механізм тимчасового захисту українців уже продовжено до березня 2024 року, а може бути продовжено і до 2025 року. Водночас застосовуватиметься скоординований підхід ЄС для забезпечення плавного переходу біженців до інших правових статусів після закінчення максимального терміну тимчасового захисту. Також надаватиметься цілеспрямована підтримка тим, хто хоче повернутися додому в Україну.