Повертатися рано: Україна взимку сидітиме без світла

Не було ані грошей, ані часу, аби завершити підготовку до зими.

Повертатися рано: Україна взимку сидітиме без світла

Україна входить у зиму з розхитаною енергетичною системою, а це означає, що ночі без світла, тепла та води можуть повторитися цієї зими для мільйонів українців.

Про це пише Reuters, яке опитало як українських, так і західних експертів.

"Тисячі інженерів працювали протягом літніх місяців, щоб відремонтувати зламане обладнання, і краща протиповітряна оборона може допомогти пом'якшити наслідки війни, коли температура почне знижуватися. Але не було ні грошей, ні часу, щоб завершити підготовку до зими", - пише агентство.

"Багато (зусиль) було витрачено на те, щоб просто відремонтувати те, що було зруйновано. І чи змогли ми побудувати додаткову стійкість? Чи перебуваємо ми в кращому становищі, ніж минулої зими? Я так не думаю", - сказав Маркус Ліппольд, керівник енергетичної групи Європейського Союзу з розширення.

"Це були великі зусилля, вони були успішними, але вони повинні продовжуватися", - сказав він у Брюсселі цього тижня.

Водночас Reuters визнає, що Україна не ділитися детальними даними про вплив атак на свою енергосистему, розглядаючи їх як чутливу інформацію під час війни.

А отже прогнози агентства грунтуються переважно на загальновідомих фактах та на побоюваннях, що з огляду на стан, в якому українська енергетика знаходилася після минулої зими, нинішній опалювальний сезон може виявитися важчим.