Правила отримання соцдопомоги у Німеччині стануть жорсткішими

Посиляться санкції за відмову від заходів із працевлаштування, навчання або інтеграції.

Правила отримання соцдопомоги у Німеччині стануть жорсткішими

Довші поїздки на роботу, жорсткіші санкції: урядова коаліція Німеччини домовилася про зміну правил для одержувачів Bürgergeld. Про це йдеться в бюджетній угоді на 2025 рік, якої досягли канцлер Олаф Шольц, міністр фінансів Крістіан Лінднер і міністр економіки Роберт Хабек. 

У майбутньому одержувачі соціальних виплат повинні будуть погоджуватися на роботу, дорога до якої та назад займає до трьох годин щоденно. Якщо робочий день триває менше шести годин, то загальний час у дорозі на роботу може становити 2,5 год. Крім того, центри зайнятості зможуть пропонувати робочі місця в радіусі 50 км від місця проживання одержувачів соцдопомоги. Винятки будуть лише для тих, хто має дітей або родичів, які потребують догляду.

Також посиляться санкції за відмову без поважних причин від заходів із працевлаштування, навчання або інтеграції. Сума виплат буде негайно зменшена на 30% протягом трьох місяців. Такі ж санкції чекають на тих, кого спіймають на нелегальній роботі. А ще одержувачі соцдопомоги повинні будуть “щомісяця особисто з’являтися до відповідного органу”.