Прем'єр Чехії відкинув звинувачення у тому, що уряд допомагає Україні за рахунок громадян

Він переконаний, що допомога відповідає інтересам безпеки Чеської Республіки.

Прем'єр Чехії відкинув звинувачення у тому, що уряд допомагає Україні за рахунок громадян

Прем'єр-міністр Чеської Республіки Петр Фіала назвав нісенітницею твердження про те, що його уряд допомагає атакованій Росією Україні за рахунок громадян Чехії. В інтерв'ю виданню Blesk.cz він заявив, що уряд допомагає Україні аби запобігти успішності російської агресії. Він переконаний, що допомога відповідає інтересам безпеки Чеської Республіки. Хоча, за словами глави уряду, можливості прямої допомоги скорочуються, створюються нові форми. При цьому він нагадав про укладену на цьому тижні угоду з Данією та Нідерландами про те, що за їхньої фінансової підтримки Чехія постачатиме зброю в Україну.

«Можливості прямої допомоги поступово зменшуються, це не означає, що не шукаються і не створюються нові форм допомоги, в яких можуть брати участь і інші держави», - наголосив прем'єр-міністр, додавши, що є союзники, які розмістять у Чехії замовлення та сплатять їх . Це, за його словами, створить нові робочі місця, розвиватиме промисловість і водночас допоможе Україні.

«Опозиція ж взяла за гасло, що ми допомагаємо Україні за рахунок громадян Чехії, це нонсенс, ми допомагаємо запобігти успіху російської агресії», - заявив він.