Прикордонникам Латвії дозволили застосовувати проти біженців собак та спецзасоби

Сейм ухвалив у остаточному читанні запропоновані Міністерством внутрішніх справ поправки до закону.

Прикордонникам Латвії дозволили застосовувати проти біженців собак та спецзасоби

Сьогодні Сейм Латвії ухвалив у остаточному читанні запропоновані Міністерством внутрішніх справ (МВС) поправки до закону, які визначають ширші права прикордонників при запобіганні незаконному в'їзду до країни, пише bb.lv.

Чинна редакція Закону про державний кордон визначає обсяг прав прикордонників у виконанні службових обов'язків. Проте досі в законі не було чітко визначено право прикордонників на запобігання незаконному в'їзду в країну.

Наразі законом передбачено, що з метою забезпечення виконання своїх функцій прикордонники перешкоджають переміщенню товарів через державний кордон поза пунктами пропуску через кордон. Натомість у відповідному формулюванні тепер зазначено, що прикордонник перешкоджає незаконному перетину державного кордону особами, а також переміщенню товарів через державний кордон поза пунктами пропуску через кордон.

Також до закону внесено нову норму, яка передбачає, що прикордонник при виконанні службових обов'язків має право перешкодити в'їзду особи в країну в непередбаченому для неї місці та часі, якщо немає об'єктивно обґрунтованих обставин для невідкладної необхідності в'їзду.

Також встановлено, що прикордонник при виконанні своїх службових обов'язків має право застосовувати фізичну силу, спеціальні бойові прийоми та спеціальні засоби, а також використовувати службових собак для запобігання незаконному в'їзду особи в країну в місці та в час, не призначений для цього.