Проблеми українців у Європі: труднощі з грошима, роботою та здоров'ям

Мільйони людей втекли з України від початку агресивної війни Росії. Але навіть після порятунку життя все далеко не гаразд.

Проблеми українців у Європі: труднощі з грошима, роботою та здоров'ям

Біженці з України страждають від фінансових турбот, проблем на ринку праці та психологічних наслідків війни, згідно з результатами великого дослідження, проведеного в Європейському Союзі. Майже половина респондентів заявили, що часто відчувають пригніченість чи депресію, йдеться у дослідженні, яке було опубліковано Агентством ЄС  з основних прав у Відні.

Близько 14 700 біженців у десяти ключових країнах, включаючи Польщу, Німеччину, Румунію та Іспанію, взяли участь в опитуванні в серпні та вересні минулого року.

Половина учасників повідомила про проблеми, пов'язані зі зведенням кінців з кінцями. За даними дослідження, незнання мови є однією з найбільших перешкод на ринку праці. Для жінок, які становлять переважну більшість біженців, до цієї перешкоди часто додається догляд за дітьми.

Лише одна третина молоді та дорослих мала оплачувану роботу. Серед біженців, що працюють, 30 відсотків повідомили про експлуатацію, особливо на заводах і будівництві.

Понад третина заявили, що у довгостроковій перспективі хочуть повернутися до України. Частка біженців, які хочуть залишитися в країні, що приймає, була найвищою в Німеччині – 42 відсотки. Серед десяти країн, які брали участь у дослідженні, у Німеччині також був найвищий відсоток українців в організованих державою місцях проживання та на мовних курсах. З іншого боку, ніде так мало біженців не працює, як у Німеччині.