Проросійський житель Словаччини "перевиховався" у російській в'язниці

Він мав намір попросити у російської влади політичний притулок.

Проросійський житель Словаччини "перевиховався" у російській в'язниці

Влада Росії депортувала 46-річного жителя Кошице Яна Мазака, який намагався потрапити на її територію, перепливши річку Нарва в районі російсько-естонського кордону на надувному колі.

Справа про незаконний перетин кордону була розглянута судом міста Кінгісепп, розташованим у Ленінградській області. Словаку загрожував покарання аж до двох років позбавлення волі, проте суд засудив його до штрафу в 20 тис. рублів та негайної депортації з Росії.

Мазак спробував потрапити до Росії у травні. За його словами, перед цим він зібрав у рюкзак найнеобхідніші речі, взяв із собою 300 євро готівкою та надувне коло. Діставшись річки Нарва, що розділяє Естонію та Росію, він надів гідрокостюм і спробував перебратися на інший берег. Зробити це йому не вдалося — його помітили і затримали російські прикордонники в місті Івангород.

Сам Мазак заявляв, що мав намір негайно попросити у російської влади політичний притулок. Пізніше він пояснював, що зробити це його спонукали відсутність свободи слова в Європі, американізація шоу-бізнесу та мистецтва, високий рівень інфляції та загальна толерантність до ЛГБТ-спільноти.

Крім цього, його не влаштовувала незначна кількість театрів у Словаччині та неможливість професійно займатися класичною музикою. Сам Мазак позиціонує себе як композитор. У Росії він сподівався отримати роботу у Великому чи Маріїнському театрі, а також займатись навчанням гри на піаніно.

На своїй сторінці "ВКонтакте" Мазак неодноразово освідчувався в любові до Росії та підтримував Володимира Путіна. У річницю початку війни в Україні словак опублікував твір під назвою «Віват, Росія!»

Після видворення з Росії Мазак вилучив свою сторінку "ВКонтакте". У розмовах із журналістами він назвав кошмаром ті два місяці, які йому довелося провести у російському СІЗО. Мазак заявив, що розчарувався у Росії. Він збирається написати книгу, в якій розповість історію своєї втечі та поділитися враженнями від свого перебування в ув'язненні.

Після повернення до Словаччини Мазак змінив обкладинку на своїй сторінці у Facebook, помістивши на неї зображення українського прапора.