Путін скорочує цілі спецоперації: «Ми просто хочемо звільнити Донбас», - Corriere.it

Після військових невдач Володимир Путін вирішив зосередити зусилля своєї армії на південному сході України.

Путін скорочує цілі спецоперації: «Ми просто хочемо звільнити Донбас», - Corriere.it

Путін ніколи цього не говорив, але від самого початку «спеціальна військова операція» була спрямована на те, щоб окупувати більшу частину сусідньої країни та повалити її законний уряд для встановлення більш доброзичливого для РФ режиму. Після військових невдач Володимир Путін вирішив зосередити зусилля своєї армії на південному сході України та прагнути принаймні на першому етапі до більш обмежених цілей. А тепер що? Чи хоче Росія забезпечити контроль над Донбасом та південною прибережною смугою? Чи вони все ще планують вивести танки на вулиці Києва, щоб повалити Зеленського?

Американці переконані, що глава Кремля "все ще хоче захопити більшу частину України", принаймні так стверджує глава національної розвідки Авріл Хейнс. Експансіоністські цілі Росії виходять далеко за межі України. Від Прибалтики до Молдови, яка наполягає на тому, щоб якнайшвидше стати під парасольку НАТО. Персонажі з російського істеблішменту нічого не роблять, щоб утихомирити ситуацію, навіть навпаки. Деякі навіть роблять запальні заяви, підключаючись до будь-якого епізоду, щоб загрожувати та обіцяти гучні дії російської армії.

Дмитро Родіонов, політолог, переконаний, що Кишинів став пішаком Заходу. За його словами, українці можуть атакувати Придністров'я. Таким чином, вважає політолог, Київ відкриє другий фронт, аби послабити російські війська. Потім віце-президент Ради Федерації Костянтин Косачов звинуватив Осло в тому, що там заблокували конвой постачання, відправлений із Москви російським шахтарям, які працюють на Шпіцбергенських островах у Північному Льодовитому океані. Депутат стверджує, що угода 1920 року, яка передбачає свободу для сторін-підписантів (включаючи, Росію) експлуатації ресурсів архіпелагу, було порушено. І він закликає позбавити Норвегію суверенітету над цими землями.

З іншого боку, останніми днями Путін виглядає набагато помірнішим, ніж його підлеглі. Відповідаючи на запитання, він уточнив, що щодо України первинна мета "завжди одна й та сама". За його словами, Росія ніколи не мала мети повалення уряду колишньої радянської республіки. "Кінцева мета - це звільнення Донбасу, захист його населення і створення умов, що гарантують безпеку самої Росії".

Тож, здається, стає зрозуміло, мова про "денацифікацію України", як спочатку заявляли у Кремлі, вже не йде. Але якими є умови гарантії безпеки для Москви? Звісно, нейтралітет України та роззброєння. Але потім Путін також вимагатиме, щоб Атлантичний альянс припинив розширюватись і пообіцяв не створювати «значних» військових об'єктів у країнах, які увійшли до НАТО після розпаду СРСР. Брюссель не дає офіційних гарантій у цьому відношенні і досі завжди уникав створення нових засад. Однак у Мадриді країни НАТО вирішили відправити війська до Румунії.

У майбутньому ситуація може погіршитись ще й тому, що Москва продовжує «брязкати» ядерною зброєю. Тактичні атомні бомби цілком можуть бути запущені з моря, щоб переконати супротивника здатися, наголошує видання.