Шанси на те, що біженці повернуться, зменшуються, - соціолог

Ключовим завданням української влади має бути мотивування українців повертатися додому.

Шанси на те, що біженці повернуться, зменшуються, - соціолог

Кількість українців, які виїхали за кордон через війну і там отримують тимчасовий захист чи статус біженця, нині зростає повільніше, ніж минулого року.

Однак, спостерігається інша негативна тенденція: з початку 2023 року в Польщі зменшується кількість українських біженців працездатного віку. Вони їдуть звідти до інших країн, наприклад, Німеччини, Чехії чи Нідерландів.

А чим більша відстань між Україною та країною, де зараз перебувають українські біженці, “тим менша ймовірність того, що вони повернуться”, вважає директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птахи Елла Лібанова.

Тому ключовим завданням української влади, зокрема уряду, має бути мотивування українців повертатися додому.

– Ми не можемо нічого протиставити міграційному відтоку населення. Однак ми маємо ініціювати та мотивувати людей повертатися. Ми маємо протидіяти переходу тимчасової міграції до стаціонарної, – розповіла Лібанова.

За її словами, нічого поганого в тому, що українці попрацюють в інших державах, немає, адже “трудова міграція є частиною глобалізації”. Однак важливо, щоб після цього вони повернулися до України.