Ще в одній країні українців зобов'яжуть платити за себе

Уряд Уельсу скорочує послуги для біженців.

Ще в одній країні українців зобов'яжуть платити за себе

Згідно з новими планами уряду Уельсу, біженці, які втекли з України в цю частину Великобританії, повинні почати платити за себе самі –  принаймні за прання білизни та харчування.

Зміни торкнуться біженців, які перебувають у тимчасовому житлі протягом щонайменше п'ять тижнів, пише ВВС.

З них також стягуватиметься плата за житло, якщо вони відхилять дві пропозиції про переселення.

Наразі кімнати у готелях та інших житлових приміщеннях фінансуються у рамках схеми «суперспонсорства» уряду Уельсу. Лист першого міністра Марка Дрейкфорда, який пояснює зміни у схемі, було надіслано біженцям у четвер.

У ньому йдеться, що зміни покликані допомогти людям якомога раніше знайти довгострокове житло та освоїтися в країні.

Зазначається, що з січня біженцям, які прожили у житлі, що фінансується урядом Уельса, більше п'яти тижнів, харчування буде скорочено з трьох до двох разів на день.

Їм також доведеться почати платити за прання, безкоштовне туалетно-косметичне приладдя, засоби гігієни та підгузки припиняться, а власникам домашніх тварин доведеться платити за корм для тварин та оплачувати рахунки ветеринара.

Крім того, біженці, які відхилять дві пропозиції про переїзд у постійне житло, платитимуть 25 фунтів стерлінгів на тиждень або 37 фунтів стерлінгів у разі сім'ї з чотирьох і більше осіб.

Очікується, що зміни торкнуться 1500 українців. Нововведення не буде запроваджено у більшості муніципалітетів до 9 січня, але деякі вводять плату за проживання вже з 1 грудня.

Чиновники заперечують, що цей крок спрямований на економію грошей, запевняючи, що він допоможе українцям стати незалежнішими та швидше інтегруватись у місцеве суспільство.

Нагадаємо, що уряд Уельсу повністю фінансує схему суперспонсорства, але нові візи зараз не видаються, оскільки схема призупинена.