Що найбільше тримає українських біженців за кордоном

Найвагоміша причина, яка зменшує бажання повертатися – це очікування низької якості життя в Україні.

Що найбільше тримає українських біженців за кордоном

Більшість українських біженців, які виїхали за межі країни через повномасштабне вторгнення, не планують повертатися додому. Про те, які фактори є найбільш важливими у прийнятті рішення залишитися за кордоном, стало відомо в результаті дослідження Лабораторії законодавчих ініціатив за підтримки Європейського Союзу,   пише "Дзеркало тижня".

Зазначається, що з часом змушені мігранти пристосовуються до життя за кордоном, облаштовуються, соціалізуються, звикають. 44% з них орендують окремий будинок чи квартиру, а ще 20% мешкають в окремому житлі, наданому безкоштовно.

Таким чином, дві третини біженців мають комфортні умови проживання, а можливість самостійно орендувати житло є показником непоганого рівня матеріального забезпечення (для порівняння, у притулках для біженців живуть лише 8,5%).

В результаті дослідження встановлено п'ять груп факторів, які більш-менш важливі для вирішення вимушених мігрантів повернутися чи не повернутися. Найбільш значущою виявилася група чинників, які стосуються оцінки країни перебування (29% рішення повернення до завершення війни та 43% – після завершення). Вона охоплює те, наскільки вимушені мігранти задоволені якістю життя в країні перебування, починаючи з суто практичних питань (якість освіти, медицини, можливості працевлаштування, сфера послуг, якість інфраструктури тощо) та закінчуючи більш спільними (близькість менталітету населення країни перебування).

Інші групи коливаються не більше 12-21%. Більше того, найвагоміша причина, яка зменшує бажання повертатися – це очікування низької якості життя в Україні (60% респондентів зазначили цю причину). Причини безпеки мали більше значення при ухваленні рішення про виїзд з України – 79% вимушених мігрантів вказали хоча б одну причину безпеки для виїзду за кордон.