Що зміниться для українських біженців у Чехії з 1 липня

Головні зміни стосуватимуться компенсації за житло українцям.

Що зміниться для українських біженців у Чехії з 1 липня

Цієї весни в Чехії набули чинності законодавчі зміни щодо українських біженців. Зміни запроваджують поетапно. Наприклад, нововведення, що набули чинності з 1 квітня цього року, стосувалися медичного страхування та умов безкоштовного проживання.

Наступним етапом стануть новації, які запрацюють 1 липня 2023 року. Основні зміни до підписаного президентом Чехії закону Lex Ukrajina V стосуються фінансових виплат та умов надання такої допомоги.

Головні зміни стосуватимуться компенсації за житло українцям. Країна скасує виплати чехам, які дали притулок українцям у своєму житлі. Натомість кошти отримуватимуть самі українці безпосередньо. Кошти будуть направлені на оренду житла.

• 3000 чеських крон на особу у квартирі, внесеної до реєстру;

• 2400 крон – у незареєстрованому житловому приміщенні.

За повідомленнями влади країни, такий крок дозволить не лише зменшити витрати. Таким чином, у країні стимулюватимуть українців шукати роботу, щоб ставати фінансово незалежними та мати можливість оплачувати житло самостійно.

Сума фінансових виплат українцям може відрізнятись у кожному індивідуальному випадку. Причина – оцінка заробітку та заощаджень біженців, яку проведуть після того, як українець подасть заяву на отримання нової допомоги. Щоб своєчасно отримати фінансову допомогу, відповідну заявку слід подати найближчим часом, бажано до кінця травня.

Станом на квітень щонайменше половина економічно активних українських біженців у Чехії вже працює. Більшість знайшли роботу безпосередньо в Чехії, а трохи менше ніж 10% працюють дистанційно в Україні. Також дедалі більше українців орендують житло самостійно, виїхавши із квартир тих, хто надавав їм проживання безплатно.