Скільки українців зараз перебуває за кордоном

За оцінками Євростату, сьогодні лише у країнах ЄС 4,2 млн українських військових мігрантів.

Скільки українців зараз перебуває за кордоном

На сьогодні майже дев'ять мільйонів українців перебувають за межами України, з них близько трьох мільйонів – трудові мігранти. Про це сказала директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Елла Лібанова під час сьомого Українського жіночого конгресу.

"За найбільш ймовірними оцінками Євростату сьогодні в країнах ЄС перебувають 4,2 млн українських військових мігрантів", - сказала демограф.

Як сказала Лібанова, близько мільйона наших співгромадян перебувають у Великій Британії, США, Канаді та інших країнах. За даними Верховного комісара ООН з біженців, у Російській Федерації перебувають 1,2 млн українців.

"До цього додамо ще приблизно 2,5-3 млн трудових мігрантів, виїзд з України яких не має прямого відношення до початку війни", - сказала демограф.

Елла Лібанова висловила сподівання, що частина тих, хто через війну змушений був виїхати за кордон, обов'язково повернуться додому. Для цього, на її думку, потрібна низка факторів: безпека, робочі місця з гідною оплатою праці та житло.

Директор Інституту демографії та соціальних досліджень також зазначила, що після перемоги України у війні, коли відкриються кордони, може виникнути ситуація, що певний відсоток чоловіків поїде до своїх родин за кордон.

«Моя мрія – щоб повернулися 50% (з тих, хто виїхав за кордон – Ред.). Якщо повернеться 60%, я буду найщасливішою людиною в Україні», – сказала Елла Лібанова.