Стало відомо, які країни можуть стати гарантами безпеки для України

Київ і країни Заходу не розглядають можливість того, що Росія стане гарантом безпеки України.

Стало відомо, які країни можуть стати гарантами безпеки для України

На шляху до НАТО Україні потрібні безпекові гарантії, які можуть надати країни-партнери. Мова йде про держави, які зараз забезпечують Україну озброєнням та іншими видами допомоги.

Про це заявив голова Офісу президента України Андрій Єрмак в інтервью НВ.

За його словами, коли війна закінчиться, Україна залишиться з декларативною позицією в Конституції, що ми йдемо до НАТО.

"Ми повинні мати гарантії до того моменту, коли ми або опинимося в НАТО, ми не відмовляємося від цього, або буде якийсь інший оборонний альянс з нашими міжнародними друзями і партнерами. Тому ми запропонували країнам, що ми хотіли б, щоб на шляху до НАТО вони надали нам ці гарантії безпеки", - сказав Єрмак.

Він додав, що сьогодні влада веде перемовини у першу чергу з такими країнами, як США, Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, Польща, Туреччина, Австралія і багато інших.

"Я не говорю, що вони сказали: так, ми готові. Нам Будепаштський меморандум № 2 не цікавий. Думаю, що це буде така конструкція, у якій буде велика угода з багатьма учасниками, а потім додатково будуть двосторонні, більш детальні договори, з нашими партнерами. Сьогодні про зацікавленість в таких договорах заявила і Великобританія, і Польща, в принципі ми говоримо і з США", - зазначив глава ОП України.

При цьомц Київ і країни Заходу не розглядають можливість того, що Росія стане гарантом безпеки України.

"Не ми їм запропонували (стати гарантом безпеки України-ред.), це Росія хотіла бути. Але неможливо бути агресором і одночасно гарантом безпеки. Після Бородянки, після Бучі, Ні ми, ні наші партнери не бачать можливості, щоб Росія була серед країн, що надають нам гарантії", - підкреслив Єрмак.

Нагадаємо, у липні канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Німеччина готова надати Україні довгострокові гарантії безпеки. Зараз їх деталі обговорюються в рамках G7.

А президент Володимир Зеленський заявив, Україна потребує такої системи гарантій безпеки, яка зможе бути дієвою навіть в умовах, коли країна не є членом НАТО.