Статус S у Швейцарії: чи можна переїхати з іншої країни та як відмовитись від статусу

Отримати прихисток одночасно у Швейцарії та іншій європейській країні можна тільки, якщо ця країна сильно перевантажена від війни в Україні.

Статус S у Швейцарії: чи можна переїхати з іншої країни та як відмовитись від статусу

Швейцарія продовжує приймати й підтримувати біженців з України. Отримати тимчасовий захист у цій країні можуть особи, які не мають відповідного статусу в іншій країні ЄС чи ЄАВТ (Європейської асоціації вільної торгівлі). Однак є винятки, пише visitukraine.today.

Отримати прихисток одночасно у Швейцарії та іншій європейській країні можна тільки, якщо ця країна сильно перевантажена від війни в Україні. До таких країн належить, наприклад, Польща. В іншому випадку українцю відмовлять у наданні статусу S у Швейцарії.

Як дізнатися, чи країна сильно перевантажена українськими біженцями?

Напишіть лист на адресу [email protected] з питанням, чи є ваш випадок винятком. Якщо ви отримаєте позитивну відповідь, можете розраховувати на отримання статусу S. 

Що означає статус S у Швейцарії?

Цей статус поширюється на осіб, які шукають захисту у Швейцарії. Він діє протягом року, але може бути продовжений.

З таким статусом українець може залишати територію країни й повертатися назад без оформлення додаткових документів. Також він дозволяє офіційно працювати чи ставати самозайнятою особою.

Щоб отримати статус S, потрібно заздалегідь подати заяву на сайті RegisterMe й записатися на візит для подальшої реєстрації. 

Як відмовитися від статусу S?

Якщо ви залишаєте країну, потрібно письмово надати заяву про відмову від тимчасового захисту. Зразок завантажуйте тут.

Заповнену й підписану заяву надішліть за адресою Staatssekretariat für Migration SEM, Quellenweg 6, 3003 Bern-Wabern, вказавши також ваш номер N.

Фінансова допомога біженцям від Швейцарії для повернення в Україну

Кантон Цюриха допомагає біженцям повернутися додому. Українці можуть отримати 500 франків на особу, але не більше 2000 франків на родину.

Для деталей звертайтеся до інформаційного відділу кантону Цюриха:

  • за адресою Schaffhauserstrasse 78, Rückkehrberatung, 8090 Zürich;
  • дзвоніть за номерами +41796813087 та +41432595295;
  • пишіть на адресу [email protected]