- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Швейцарія планує розміщувати біженців у колишніх бомбосховищах
До Швейцарії через Балкани та іншими шляхами прибуває все більше біженців, тому зростає потреба у додаткових місцях їхнього розміщення.
Державний секретаріат з питань міграції (SEM, підрозділ Мін'юсту Швейцарії) планує знову відкрити деякі раніше законсервовані об'єкти, які потенційно придатні для розміщення біженців. За літо кількість вільних місць у федеральних Центрах прийому вимушених мігрантів помітно зменшилася і постало питання про пошук додаткових варіантів розміщення таких осіб, пише swissinfo.
Наразі федеральна влада на своєму рівні припускає, що до кінця 2022 року за підсумками 12 місяців буде отримано приблизно 19 000 заяв про надання притулку від осіб з різних країн, а кількість українських біженців країні дістанеться позначки 80-85 тисяч осіб. За даними Державного секретаріату з міграції SEM, у країні зараз є потенційно близько 9 000 об'єктів цивільної оборони (бомбосховищ), але деякі з них давно вже не функціонують.
"У зв'язку зі збільшенням показників заповнюваності федеральних Центрів прийому та розміщення біженців SEM ухвалив рішення відреагувати і почав превентивно повертати в експлуатацію тимчасово закриті об'єкти, придатні для переорієнтації під житлові приміщення, включаючи спортивні та інші зали для проведення масових заходів", - зазначає SEM.
На рівні кантонів також розпочинається реалізація відповідних заходів. В Ааргау наступного тижня буде відкрито новий житловий комплекс для біженців із України.
Але розміщувати потрібно й інших біженців. За словами Юрга Еберле, глави міграційного відомства кантону Санкт-Галлен, зараз кантональні центри розміщення біженців заповнені приблизно на 75 відсотків. «Нам вдалося знайти ще один об'єкт, який ми переробимо під біженців та відкриємо протягом найближчих кількох місяців. Тоді ми маємо ще 120 вільних місць».
Загалом на початку літа 2022 року у Швейцарії було 9 000 вільних місць для прохачів притулку та біженців з України, на даний момент станом на початок жовтня залишилося трохи більше 7 000 місць. На даний момент до Швейцарії прибуває не так багато прохачів притулку, як, наприклад, у 2015 році, тому поки всі виходять із того, що критичного дефіциту не виникне. Але там хочуть бути готовими до будь-якого розвитку подій.