Швейцарський кантон розміщуватиме біженців у підвалах

Раніше така практика була під забороною.

Швейцарський кантон розміщуватиме біженців у підвалах

Влада швейцарського кантону Ааргау змушена розміщувати біженців у підвалах через брак місць у муніципальних центрах, повідомляють видання медіахолдингу SRF.

«Кантон Ааргау має намір розміщувати біженців під землею. Раніше подібна практика була під забороною, проте зараз, на думку регіональної влади, вона є безальтернативною», — повідомляють ЗМІ, зазначаючи, що перші підвали під розміщення біженців планується переобладнати у комуні Мурі.

Як наголошує місцева адміністрація, це рішення є тимчасовим і триватиме доти, доки уряд кантону не обладнає додаткові центри для розселення мігрантів. При цьому влада Ааргау визнає, що ситуація з мігрантами в регіоні має «вкрай напружений характер», місць практично не залишилося в жодному з муніципалітетів кантонів, а фінансування, яке спрямовує уряд, не дозволяє покращити ситуацію.

«Навесні кількість біженців ще скорочувалася. Однак зараз ми зіткнулися з новою хвилею міграції, прибуло безліч людей з України, безліч (випадків) возз'єднання сімей, дітей без супроводу», — зазначає керівник соціальної служби Ааргау  Піа Марія Брюггер.

При цьому, як наголосила Брюггер, аналогічна "напружена" ситуація спостерігається і в інших швейцарських кантонах.

«Частина кантонів, такі як Цюріх чи Берн, просто зобов'язали муніципалітети збільшити квоти на розподіл біженців. Ааргау не змінював механізм розподілу», — охарактеризувала вона поточну ситуацію з мігрантами в країні.

Глава соціальної служби також припустила, що рішення кантону розміщувати біженців у підвалах може викликати критику з боку правозахисних чи політичних організацій, проте «влада може виправдати таке рішення».