The Guardian: 50 тисяч українських біженців у Великій Британії можуть опинитися на вулиці

Нові пакети підтримки власникам житла в рамках програми Homes for Ukraine влада не пропонує, а тим часом шестимісячний термін, на який люди були згодні прийняти біженців, добігає кінця.

The Guardian: 50 тисяч українських біженців у Великій Британії можуть опинитися на вулиці

«Шокуючі» 50 000 українських біженців у Великій Британії можуть залишитися без даху над головою, уряд в курсі, але міністри відмовляються запропонувати новий пакет підтримки, щоб запобігти кризі.

Про це пише The Guardian.

По мірі того, як у Британії шириться криза зростання цін, а війні з Росією не видно кінця, зростають побоювання, що урядова схема «Homes for Ukraine» зазнає краху наступного місяця, коли шестимісячний термін розміщення біженців бринськими сім'ями почне закінчуватися, а українці не знайдуть альтернативного житла.

Хоча Борис Джонсон назвав реакцію Великобританії на вторгнення Росії принциповим тріумфом, низка організацій попереджає, що реакція його уряду на кризу з біженцями може призвести до «катастрофічного зростання бездомності».

Усього з березня за програмою Homes for Ukraine прибуло 83 900 біженців. Біженцям підібрали спонсорів, які погодилися розмістити їх на шість місяців та отримувати за це 350 фунтів стерлінгів на місяць.

Не всі випадки були успішними. Дані уряди показують, що з початку війни 1335 українських домогосподарств, у тому числі 945 сімей з дітьми, зареєструвалися як безпритульні.

Ця цифра може зрости з наступного місяця. Аналіз, проведений дитячою благодійною організацією Barnardo's, лейбористами та ліберал-демократами, говорить про те, що, виходячи з відгуків спонсорів біженців, від 15 000 до 21 000 українців можуть залишитися без даху над головою вже до зими, а до середини наступного року їх кількість більш як 50 000 осіб.

Ще одна благодійна група Refugees at Home заявила, що ця цифра може бути навіть вищою через поєднання таких факторів як підвищення вартості електроенергії, стрімке зростання інфляції та зростання процентних ставок.

Коли в березні міністр Майкл Гоув оприлюднив деталі схеми Homes for Ukraine, його запитали в парламенті про плани уряду на випадок припинення спонсорства, але відповіді не було. Коли Observer у суботу запитав уряд про прогнозований рівень бездомності серед українських біженців, він відмовився назвати цифру.

Минулого тижня міністр у справах біженців лорд Харрінгтон заявив, що щомісячні виплати приймаючим британцям після шести місяців потрібно подвоїти до 700 фунтів стерлінгів, щоб компенсувати проблеми зі зростанням вартості життя. Але Харрінгтон не має повноважень на проведення підвищення, а Міністерство фінансів поки що відмовляється. Наразі уряд лише просить нинішніх господарів дозволити українцям залишитися довше, ніж на шість місяців, та шукає нових спонсорів.

Для багатьох шестимісячний період спливає в середині вересня, і значна частина господарів заявляє, що без додаткової допомоги уряду українцям доведеться піти.

Хоча в суботу уряд заявив, що він «переглядає» умови схеми Homes for Ukraine, жодних нових умов поки що не пропонують.