Тисячі українських біженців у Великій Британії можуть опинитися на вулиці

Термін фінансування британської програми "Дома для України" завершиться навесні.

Тисячі українських біженців у Великій Британії можуть опинитися на вулиці

Кілька тисяч українських громадян, які переїхали до Великобританії як біженці, можуть залишитися без житла і опинитися на вулиці через припинення фінансування програми "Дома для України". Ця урядова програма пропонує британцям тимчасово надати українцям притулок.

По мірі припинення спонсорської підтримки ризик для громадян України залишитися без житла зростатиме, йдеться у доповіді Національного фінансово-контрольного управління Великобританії, опублікованій у вівторок, 17 жовтня. Там зазначається, що фінансування програми має завершитися у березні 2024 року – за рік до закінчення терміну дії віз перших біженців, що прибули. У її рамках понад 130 тис. осіб отримали тимчасове житло.

Програма "Дома для України" пропонує жителям Великобританії стати спонсором для оформлення біженцям з України гуманітарної візи та тимчасово надати їм притулок на строк не менше ніж півроку в обмін на допомогу, яка виплачується з бюджету щомісяця. Сума виплат складає £350 у перший рік із запуску програми у березні 2020-го та £500 протягом наступного року.

"Тобто, якщо приймаючі особи не будуть готові прийняти українців без цих виплат, або міністерство із соціально-економічного розвитку не продовжить виплати подяки на третій рік, будуть потрібні інші рішення щодо розміщення", - йдеться в тексті документа.

У червні повідомлялося, що Великобританія витратить £150 млн., щоб допомогти біженцям з України з житлом та роботою. За задумом британської влади програма має допомогти українцям, які приїхали до країни, у придбанні власного будинку.