У Бельгії українським біженцям доводиться ночувати у притулках та на вокзалі Брюсселя

Зі 100 українців, які реєструються щодня у Бельгії, близько 40 не можуть знайти собі місце для проживання.

У Бельгії українським біженцям доводиться ночувати у притулках та на вокзалі Брюсселя

У Бельгії для українських біженців не вистачає місць – є випадки, коли українцям доводилося ночувати у притулках для безхатченків чи на залізничному вокзалі Брюсселя.

Про це повідомляє VRT.

За даними брюссельської організації SamuSocial, яка займається бездомними, із 100 українців, які реєструються щодня у Бельгії, близько 40 не можуть знайти собі місце для проживання у ці дні.

"На щастя, українська громада дуже активна та підтримує, тому більшість людей мають плани та знаходять рішення. Інші, на жаль, часто ночують у будівлі Південного вокзалу Брюсселя або в наших притулках для безпритульних", - каже представник SamuSocial Магалі Пратте.

Вона нагадала, що у Бельгії за розміщення українських біженців відповідають саме регіони – Брюссель, Фландрія та Валлонія. "Наприклад, у Валлонії, очевидно, ще є вільні місця, але багато біженців не знають про це і тому їдуть до Брюсселя", - додає Пратте.

У південному вокзалі Брюсселя підтверджують, що іноді біженці з України справді ночували у них, але кажуть, що це люди, які пізно прибули та ще не встигли зареєструватися.

Представниця уряду Бельгії Ніколь де Мур, яка відповідає за питання біженців, визнає проблему із переповненими притулками, але зазначає, що відповідальність за це несуть регіони.

"Якщо цього не відбувається, то тимчасовий притулок природно заповнюватиметься. Особливо у Валлонії, де спочатку не вистачало місць, але зараз є зобов'язання створити більше місць для прийому біженців", - наголосила вона і зазначила, що в цьому плані ситуація покращується.

До Бельгії станом на жовтень прибули близько 78 тисяч біженців із України.