У Британії все менш охоче надають житло біженцям з України

Х'ю Коуелл надав житло українці Тетяні та її двом дітям — восьмирічному Тимуру та чотирирічній Тіні.

У Британії все менш охоче надають житло біженцям з України

Житель британського міста Сток-он-Трент (графство Стаффордшир) закликає до того, щоби більше його співвітчизників відкривали свої будинки для громадян України, які тікають від війни. Про це повідомляє ВВС.

70-річний британець Х'ю Коуелл, який надав житло п'ятьом біженцям з України, сказав, що радий тому, що в його будинку знову є родина. Але він також зазначає, що через рік після запуску програми Homes for Ukraine таких волонтерів, як він, помітно поменшало. У його рідному місті Сток-он-Трент загалом 22 особи надали житло українцям.

"У квітні минулого року було багато приймаючих сімей. Був вибір. Зараз все дуже змінилося. Зараз набагато складніше", — сказав він, додавши, що сім'ї, які приймають вимушених переселенців із України, тепер стали рідкістю.

За даними міської ради Сток-он-Трент, за останні місяці кількість людей, які подають заявки, щоб стати "спонсорами" біженців з України, дуже скоротилася.

Х'ю Коуелл надав житло українці Тетяні та її двом дітям — восьмирічному Тимуру та чотирирічній Тіні.

Тетяну захльостують емоції, коли вона згадує про будинок, але її діти добре адаптувалися до місцевої школи.

Британець сприймає українських дітей як своїх онуків, а Тетяну як дочку.

Українська родина у будинку англійця

"Я живу один, будинок старий, багато місця", — сказав він.

У березні минулого року уряд Великобританії запустив програму, яка дозволяла громадянам України та їхнім родичам переїжджати до Великобританії за наявності тих, хто міг би надати житло. У межах програми Homes for Ukraine майже 100 тисяч переселенців із України отримали можливість переїзду до Великобританії. Але після того, як у грудні термін перебування для тисяч українців закінчився, з'явилися повідомлення про те, що багатьом українським родинам немає де жити.