- Категорія
- Політика
- Дата публікації
У чеських онлайн дискусіях переважає тема біженців із України
Переважна більшість коментарів, що публікуються, позитивні.
Після російського вторгнення в Україну тема українських біженців лідирує серед маргіналізованих груп за кількістю коментарів, опублікованих у чеських онлайн-дискусіях. Це випливає із даних компанії Toxin, яка з початку минулого року відстежує чеський дискусійний простір для порталу Hate Free Culture. Переважна більшість публікованих коментарів, однак, позитивні, в них чехи висловлюють солідарність, підтримку та організують допомогу. Каменем спотикання для сперечальників найчастіше є власність деяких людей, які рятуються від війни, і враження, що держава не підтримує тих чеських громадян, які потребують потреби. Вони також пов'язують міграційну кризу із зростанням цін на енергоносії та продукти харчування.
Найбільше коментарів на тему українців було опубліковано у соціальній мережі Facebook та на форумах новинних медіа. Близько 3% склали коментарі у Twitter і менше 1% - на YouTube та LinkedIn. Найбільше негативних постів було написано у квітні (29% проти 71% позитивних) та травні (28% проти 72% позитивних) 2022 року. З червня до кінця року кількість негативних коментарів коливалася від 24 до 25%. Найчастіше українські біженці згадуються в контексті солідарності та необхідності підтримки, коли люди організують таку допомогу чи обговорюють її.
У зв'язку з війною в Україні широко обговорювали й іншу групу населення – росіян. Таким чином, вони стали (порівняно з періодом до вторгнення) другою групою, що найбільш обговорюється після українців. Всього з квітня по грудень 2022 року було розміщено трохи більше 1,4 мільйонів коментарів на цю тему. Найбільше – у перші місяці війни, потім їхня кількість з часом поступово зменшувалася. Більшість коментарів були негативними. У зв'язку зі знаходженням росіян на території Чехії коментарі переважно стосувалися мобілізації на батьківщині та втечі звідти деяких із них. Також звучали заклики накласти арешт на їхню нерухомість у Чехії.