У Чехії мають намір спростити процедуру отримання посвідки на проживання для іноземців

Процедура отримання посвідки на проживання має стати прозорою, менш адміністративною та коштувати менше грошей.

У Чехії мають намір спростити процедуру отримання посвідки на проживання для іноземців

МВС Чехії готує поправку до закону про проживання іноземців у Чеській Республіці, що дозволить прискорити залучення іноземних фахівців.

Нове законодавство покликане спростити, прискорити та впорядкувати процедуру отримання посвідки на проживання, щоб вона була прозорою, менш адміністративною, коштувала менше грошей і приносила користь чеській економіці - закрила гостру потребу у швидкому наймі працівників для місцевих компаній, пише seznamzpravy.cz.

Поправка, яку МВС планує подати на розгляд уряду та парламенту наприкінці цього року і яка має набути чинності в середині 2025 року, також передбачає переведення у цифровий формат процес видачі посвідки на проживання. Це повинно, наприклад, усунути ручне розшифрування основних даних про іноземців, запобігти помилкам при оформленні документів, скасувати безглузде пересилання бланків поштою між окремими державними установами або скоротити кількість візитів іноземців до установ для отримання необхідних штампів.

Поправка також запроваджує новації, такі як інститут поручителя, відповідального за іноземців, і покликана, зокрема, зробити всю процедуру перебування іноземця прозорішою.